| Aaavil a întrebat:

Eram pe strada cu niste prieteni pe la 11 Seara si s-a oprit politia la noi si ne-a cerut datele... De ce?

Ce poate sa se intample?

8 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

In caz de o eventuala reclamatie,talharie, furt, spargere va ia de "clienti" pe voi cei mai din apropierea locului faptei etc.Vezi daca nu esti incasa cind trebuie? Si peste o luna daca se intampla ceva veti fi chemati la politie si cercetati ca posibili infractori, vorbesc foarte serios.Si poate tu nu iti stii prietenii,daca unul chiar a avut de a face cu politia este si mai rau ca va ia ca gasca, banda si el va era mentorul, seful etc.intra in casa seara si astfel ai o viata linistita.Bafta

| Λndrei a răspuns:

Poate pentru ca a vrut sa va verifice, daca aveti acte de identitate.

| evostyle7 a răspuns:

Am patit o faza comica acum vreo 3 ani, stateam intr-o seara tarziu cu prietenii in fata unui magazin, la o tigara, la o poveste, etc. Zona rezidentiala, la mine in cartier, liniste deplina. Dintr-o data se aud sirenele, si se apopie, tot mai tare. Meh, ne-am vazut de ale noastre, pana vine in goarna si opreste in fata noastra duba de politie. Se dau 2 din fata jos, si din spate 2 malaci mascati. Motivu`... o sunat o baba senila si oarba, ca ea o vazut ca spargem magazinu`. Plictiseli nocturne. Ne-am inteles, ca nu`i niciun pericol, cand sa urce inapoi in masina, ii suna telefonul` la unu` dintre mascati, si avea un ringtone cu o maimuta care urla ( ii reprezinta ). ne-am pus pe un ras teribil. Se intorc la noi, ne intreaba ce`i asa comic, ne ameninta ca ne duc la sectie, etc. Am dat sara` buna in scarba si am plecat.

Asa ca nu te teme, isi fac si ei norma.

| cthulhu a răspuns:

Nu se intampla nimic, stai linistit. Se fac si ei ca muncesc.

| Laryyy97 a răspuns:

V-au crut datele de plictiseala...,, muncesc'' si ei ce vrei...laughing

| BlackJoker a răspuns:

Nu are ce sa ti se intample, nu aveati voie la ora aia pe strada decat daca aveti peste 18 ani.winking

| Aaavil explică:

Nu avea decat unu dintre noi actul da nimeni nu l-a aratat si sper ca a presupus ca toti il avem, daca nu il avem ce se intampla?

| AndreiGabi a răspuns (pentru Aaavil):

Stai linistit. Daca se mai intampla da datele corect sa nu ai probleme.In cel mai rau caz, daca o spargere, un scandal are loc in seara respectiva(sau alte infractiuni) esti chemat la post pentru cateva intrebari.Iti spun sigur ca nu o sa aresteze tot orasul ce se plimba intr-o seara pentru ca a avut loc o infractiunewinking. Cata vreme stii ca nu ai facut nimic nu iti face griji.