| KatherineH a întrebat:

Este legal sa am numar de inmatriculare cu FBI sau CIA? Am intrat pe site-ul drpciv si am verificat disponibilitatea catorva combinatii cu ambele, imi arata ca sunt disponibile, dar la fel face si cu unele combinatii cu SNT si SRI, iar alea sunt sigur interzise. Vreau doar sa nu am surprize cand inmatriculez masina si sa trebuiasca sa gasesc ceva pe loc

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

FBI si CIA nu au nicio atributie pe teritoriul României, nu are de ce sa fie ilegal. Daca maine se trezeste SUA sa-si mai faca o institutie, noi ne schimbam numerele?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti se va spune la inmatriculare ce numere poti avea si ce nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treaba avem noi cu CIA și FBI sa fie interzise? Liber la cocalari sa le pună...

| ziftode a răspuns:

Lul, tare faza, insa cat timp sunt disponibile acolo...
am vazut odata o dacia solnita B24PEE, si cred sincer ca proprietarul nu avea nici cea mai vaga idee ce e aia PEE
totusi, cand iti inregistrezi numarul, poti sa intrebi, aia de la numere ar trebui sa stie mai bine