| Țoglă a întrebat:

Este legal să conduc cu semne de începător pe mașina de lucru a firmei?

Mulțumesc, fundă

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Semnele alea de incepator sunt pentru tine, nu pentru masina.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu numai ca este legal, dar este obligatoriu, daca ai mai putin de 1 an de cand ai obtinut permisul de conducere, altfel poti fi amendat.

| Violleta2022 a răspuns:

Este ilegal sa nu le ai, cand esti incepator, indiferent ca-i masina firmei sau personala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt chiar obligatorii daca esti incepator

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Semnele de incepatori"mamaligile" se pun pe orice masina pe care o conduci. Il poti da jos dupa ce faci 1an de experienta. Daca nu il porti o sa primesti amenda! Eu unul am 4seturi de mamaligi, 2 pentru masinile mele, 1pentru a lui tata, si 1 pentru orice ocazie ivita. Mai bine dau 5lei pe set, decat banii pe amenda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Semnele de începător se pun doar pe mașinile noi, ele sunt începătoare, nu șoferii!

| mihaicelsfant a răspuns:

Daca nu le ai primesti amenda

| Ionut58282856 a răspuns:

Am vazut un politist care le avea, bagale

| MOvidiu a răspuns:

Daca esti posesor de permis pana intr-un an. trebuie sa pui ''mamaligile'' pe masina.indiferent care este ea. Dupa 1 an...esti profesor de sosea happy