| anonim_4396 a întrebat:

Este legal sa faci sex in masina? Daca nu, specificati legea si articolul din lege care prevede asta.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca tragi perdea pe geamuri si nu se vede inauntru, atunci nu ti se poate face nimic, nu vor avea nici o proba.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Da, in fine...multi au facut sex in masina.

| sierra1 a răspuns:

Ce nu e interzis, e permis (alte exemple: in cabina de lift, in balcon, in cabina de telefon)

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Specifica o lege ceva.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mami, tu nu ințelegi că ce nu e incriminat e permis?

| PainTech a răspuns:

Conform 61/1991 :
"Constituie contravenție săvârșirea oricăreia dintre următoarele fapte, dacă nu sunt comise în astfel de condiții încât, potrivit legii penale, să fie considerate infracțiuni:
1) săvârșirea în public de fapte, acte sau gesturi obscene, proferarea de injurii, expresii jignitoare sau vulgare, amenințări cu acte de violență împotriva persoanelor sau bunurilor acestora, de natură să tulbure ordinea și liniștea publică sau să provoace indignarea cetățenilor ori să lezeze demnitatea și onoarea acestora;"

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

OK,stiam de legea asta. Dar in masina inseamna in public?

| PainTech a răspuns (pentru anonim_4396):

Masina nu modifica statutul acelui loc de a fi spatiu public.

Daca masina e in parcare sau pe marginea drumului se considera tot spatiu public.

| ruddy a răspuns (pentru XKronstadt):

Stai sa inteleg si eu, adica nu ai voie sa te saruti in public?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atata timp cat nu conduci cu peste 80km/h e permis(gluma)
Nu intereseaza pe politisti unde iti faci tu chestiile atata timp cat nu o considera ca perturbare a linisti publice, sau nuditate in public, daca ai de gand, alege ti un loc care sa nu fie chiar parcarea de la kauflandlaughing
Balon intinslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost legitimata de politie cand eram in masina cu prietenul meu. Desi nu faceam sex, doar ne sarutam.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma intereseaza legea, nu pareri personale.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu există legi ce specifică ce e permis ci invers. E la mintea găinii/cocoșului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-s nici prima nici ultima care a facut sex in masina. Chiar si politia constanteana a facut asta, numai ca in masina de serviciu cu o dama de companie?

| Bruno92 a răspuns:

Încearcă sub mașină e underground