| galacticul17 a întrebat:

Este legal sa iti faci un siet cu filme online, dac tu pe sietul tau doar dai linkul de trimitre spre sietul care detine filmul pe serverul lui?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca dai numai link-uri atunci nu este site cu filme online, sunt doar trimiterile. Nu este ilegal sa dai trimiteri spre alte site-uri, nu este interzis si nici pedepsit de nici o lege. Numai bine!

2 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

N-ar avea rostul...de ce ar intra cineva pe siteul tau ca mai apoi sa-l trimita pe alt site? De ce nu ar intra pe acel "alt site" din prima?

| Epurean a răspuns:

Teoretic nu este ilegal pentru ca sursa nu esti tu,dar daca vor sa-ti faca ceva "baietii buni" te pot acuza si pe tine de piraterie.Dar oricum, nu cred ca se va lega cineva de tine, sunt siteuri mult mai mari care fac piraterie mult mai grava