| marmaduke a întrebat:

Este obligatoriu controlul medical pentru o persoana care se angajeaza ca muncitor necalificat sau merge doar cu adeverinta de la medicul de familie cum ca esti apt pentru munca respectiva? multumesc mult

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de domeniul in care urmeaza sa lucreaze, de exemplu altele sunt cerintele in industria alimentara si altele in constructii. De la noul loc de munca afla cerintele si daca trebuie o fisa medicala cu mai multe analize ori mai putine, oricum este nevoie de o fisa medicala. Numai bine!

1 răspuns:
| bluerose a răspuns:

Oriunde te-ai angaja trebuie sa faci vizita medicala. Cu rezultatele trebuie sa te duci la medicul de intreprindere si el iti va da fisa de aptitudini pe care o prezinti la angajator cel mai tarziu in 20 de zile de la angajare.