| AlexWEEP a întrebat:

Este obligatoriu semnul de începător pus in spate?
Am folie pe luneta și dacă îl pun pe dinăuntru nu se vede
Îmi poate face ceva poliția?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este obligatoriu si daca nu-l pui vei fi sanctionat contraventional, cu 2 sau 3 puncte-amenda, in prezent cu amenda de 290 lei sau 435 lei.
Il lipesti in exterior.

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Simplu,cumperi un semn și îl lipești pe exteriorwinking

| HerculePoirot a răspuns:

Daca nu e omologata folia pe spate iei amenda+ti se retine si talonul.Eu nu inteleg ce e cu fita asta de a purta tot felul de folii si dracii care mai mult va ingreuneaza vederea si orientarea in spatiu.Crezi ca esti mai smecher daca ai folii din astea? Din contra, demonstrezi ca esti doar un ghertoi care se crede stapanul soselelor si care crede ca totul i-se cuvine in trafic.Da jos rahatu' ala si lasa mamaliga sa se vada in geam!

| Daryusxz a răspuns (pentru HerculePoirot):

Nu trebuia sa iti bati capu sa ii explici chestia asta, daca omu nu stie macar chestia asta si are permis e pericol public trebuia sa... Intelegi tu.