| Belciu a întrebat:

Exista o baza de date cu medicii de familie si listele lor de pacienti?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt centralizate la nivelul Ministerului Sănătății.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| anyia a răspuns:

Da. Este o lege care prevede ca acest lucru sa existe, numai ca medicii nu au voie sa prezinte oricui date despre pacientii lor, in cazul in care doreai sa aflii ceva. Dar sunt liste cu fiecare medic si pacientii lui, documente destul de importante.

| powergirl a răspuns:

Da dar asta nu gasesti pe internet

| Ðean a răspuns:

Da normal că există la orice circă ( spital ), dacă vrei să verifici ceva ei sunt obligaţi să îţi arate baza de date medicale unde poţi găsi data în care medicul de familie te-a controlat, ţi-a dat scutire la şcoală, etc...