| aXy99 a întrebat:

Exista vreun act normativ care interzice micsorarea unei note in cadrul invatamantului superior dupa o contestatie sau examen de marire?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu. Depinde de regulamentul intern al universitatiisau facultatii, desi din cate stiu eu la marire iti ramane nota mai mare la majoritatea. La contestatie romane nota noua.

| aXy99 explică (pentru Wr3nch):

La marire ma interesa, nota mai mica nu am cum sa iau la contestatie, sunt foarte sigur de asta.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, daca te ai ars te ai ars.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.