| calubalan a întrebat:

Exploatarea contribuabililor de către bancheri. Cazul Irlandei: http://gandeste.org/......andei/9790

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asta s-a intamplat dintotdeauna, daca s-a vrut comunism, s-a spus ca este utopic, atunci s-au creat organizatii ca sa nu mai fie utopic nimeni. Orice organizatie inclusiv UE are ca activitate exploatarea contribuabililor, in afara de marile trusturi si concerne care se ocupa de monopolizarea organizatiilor mai mici. Deci pe o scara ierarhica sunt cateva randuri de exploatatori.