| calubalan a întrebat:

"Nu inteleg de ce tipa Basescu la mine. De ce ma ameninta ca intra Romania in colaps. In ceea ce ma priveste, tara asta mi se pare in colaps dintodeauna. De cand m-am nascut. http://gandeste.org/puncte-de-vedere/spanzurati-ne/10879

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

O prostie fară logică. Noi toţi suntem de vină în special după 90. Ei ne furau cu spor şi noi îi pupam în fund. O minoritate dintre noi ar fi putut produce acea schimbare dorită dar inconştienţa celorlalţi au blocat acest lucru, au perpetuat acea stare de fapt. Societatea civilă a amuţit, o parte dintre ei au murit, o parte au emigrat iar cei care au rămas s-au săturat să tot vorbească de unii singuri la pereţi.
Este atacat PDL-ul uitând că la conducere au venit tocmai cei care aveau grijă de purcelul din coteţ, de viţelul care urma să fie fătat, de copilul din burta mamei şi în general cam de tot ce se mişca şi se vorbea în România. Dar iarăşi se uită că mulţi dintre noi ne-am pârât părinţii, fraţii, vecinii şi mai ales duşmanii cu sârg la securitate.
Numărul imens de bugetari sunt o cauză nu un efect. Ce să mai spunem de acei români care cum accesează la un post de conducere, prima lor grijă e cum să facă vreo şmecherie.
S-a avut o speranţă în cei tineri dar după 20 de ani noua generaţie mai ştie comunismul doar din filme şi acelea ale lui Nicolaescu şi sunt mai dezorientaţi şi mai influenţaţi de propaganda neocomunistă decât oricare dintre noi ceilalţi.
Cu un lucru sunt de acord ''tara asta mi se pare in colaps dintodeauna. De cand m-am nascut. '' Trist dar adevărat.

4 răspunsuri:
| madagascar a răspuns:

Sa tipe la masa, nu noi l-am bagat in criza ci foame lor de bani si dorinta insetata de imbogatire, din partea mea poate sa moara maine, e la fel de comunist ca toti parlamentarii si senatorii si ce or mai fi ei pe acolo, e mai comunist decat a fost insusi ceausescu, sa vina sa vb cu mine ca ii zic eu de toate

| perla a răspuns:

Ma tipa si tu la el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu e o intrebare indiscreta: in ce an te-ai nascut?

| maria135 a răspuns:

Hi, intra pe explozivnews.ro,ai toate raspunsurile, bafta