| anonim_4396 a întrebat:

Finante banci e mai bun, mai dificil decat Contabilitate si informatica de gestiune?

Răspuns Câştigător
| ESilviu a răspuns:

Bună,
Sfatul meu este să te uiţi în oglindă în fiecare dimineaţă până termini cu bacul şi să te întrebi care e primul lucru pe care vrei să-l faci astăzi?

1- dacă aştepţi să-ti vezi grupul de prieteni sau să-ţi suni cea mai bună prietenă atunci nu ai încă capacitatea de a gestiona singură situaţia, nu esti un bun lider pentru tine şi îţi place să lucrezi în grup. În cazul ăsta îţi recomand finanţe bănci, afaceri internaţionale, turism.

2 - Dacă vrei să alergi, să ieşi cu bicicleta sau-şi eşti sunată de prietenă înainte să apuci să o suni tu, atunci îţi recomand contabilitate, statistică, gestiune, marketing, chestii care te pun în valoare pentru că eşti destul de puternică şi ai abilităţi de lider şi puterea de a lucra singură.

Ca şi câştiguri îţi recomand contabilitate, statistică, dacă eşti bună în acest domeniu este foarte profitabil...

Fiţi iubiţi!

10 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Ai putea sa-mi zici cam ce materii ai avut in orar si ce nivel de mate ati facut? m1, m2? analiza matematica, algebra?

| Nastia a răspuns:

Am ales deja domeniul. vreau sa stiu ce diferente exista intre ele ca oricum aleg singura. daca nu vrei sa ma ajuti, nu mai raspunde, lasa pe altii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. incearca si afaceri internationale. sau info daca esti tare.

| DexterMorgan a răspuns:

Alege alta facultate...

| Nastia a răspuns (pentru DexterMorgan):

De ce? ce are asta?

| DexterMorgan a răspuns:

Nu rezolvi nimic cu ea dupa ce o termini.

| Nastia a răspuns (pentru DexterMorgan):

Si ce ar trebui sa fac? limbi straine? sociologie? geologie? rahaturi d-astea?

| DexterMorgan a răspuns (pentru Nastia):

Medicina smug

| Nastia a răspuns (pentru DexterMorgan):

M-ai intrebat daca am bani sa traiesc in Bucuresti? cum sa nu...asta nu conteaza.

| DexterMorgan a răspuns (pentru Nastia):

Mi-ai spus ca vrei in Bucuresti?