| Valy9999 a întrebat:

Contabilitate și informatica de gestiune sau finanțe și bănci? De ce?

9 răspunsuri:
| Alle23 a răspuns:

Ambele sunt bune laughing din ambele ai un loc de munca asigurat

| Alle23 a răspuns (pentru Alle23):

Pot sa intreb unde dai? Iasi sau Bucuresti?

| Valy9999 explică (pentru Alle23):

Constanța

| Alle23 a răspuns (pentru Valy9999):

Ma scuzi, nu stiam ca si Constanta are o facultate de asta
Eu m-a dus la CIG la Iasi, toate firmele mari au nevoie de contabili si e o meserie de viitor si de succes daca iti place ceea ce faci happy

| Valy9999 explică (pentru Alle23):

Și cum ți se pare? E greu? Îți poți găsi un loc de munca după ce termini?

| Alle23 a răspuns (pentru Valy9999):

Clar da. cu usurinta chiar

| Valy9999 explică (pentru Alle23):

In anul 2 ai sanse sa te angajezi? si ca ce poti lucra prima oara?

| Alle23 a răspuns (pentru Valy9999):

Poti fii stagiar undeva, si daca le place cum lucrezi, te pot angaja. E bine sa ai asa ceva in CV, oamenii cauta experienta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde in ce domeniu vrei sa lucrezi. La CIG este mult mai greu ca si la finante. Si la mine a fost necesara aceasta alegere si pana la urma am ales finante.