| WoKy a întrebat:

Hei hei.
Am o masina adusa din Germania. A avut numere provizorii o luna acolo.
Vreau sa o inmatriculez pe tata dar toate actele sunt pe numele meu. Voi putea? Daca nu, care ar fi solutia? Contract vanzare cumparare sau donatie? Minusuri si plusuri?
Funda.
Fara off topic

1 răspuns:
| raresoo3 a răspuns:

Masina se poate trece si pe tatal tau prin contract de vanzare-cumparare
Dar nu ii nevoie la inmatriculare. totusi du-te la un birou de inmatriculari si intreaba acolo