| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Mi-am schimbat buletinul si maine trebuie sa ma duc sa-l eliberez. Problema e ca nu pot ajunge, se poate duce altcineva din familie sa mi-l scoata?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate doar daca are o procura speciala de la tine.
Nu este obligatoriu sa mergi maine dupa CI, poti merge si in urmatoarele zile.

| LifeIsBeautiful12 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Aha,multumesc mult pentru raspuns!

| Adry05 a răspuns:

Nu, ca ala se uita la poza cand ti-l da. Dar cum a zis si Ioan, nu e neaparat sa te duci maine, poti trece si marti-miercuri, dar sa nu intarzi exagerat de mult.

| Violleta2022 a răspuns:

Te poti duce in alta zi cand au program!

"La împlinirea vârstei de 14 ani, minorul se prezintă la ghişeul serviciului public comunitar de evidenţă a persoanelor, însoţit de unul dintre părinţi sau, după caz, de reprezentantul său legal, de persoana desemnată din cadrul centrului specializat aflat sub autoritatea serviciului public de asistenţă socială sau de persoana căreia i-a fost încredinţat în plasament".
sursa:
http://www.djep-iasi.ro/......7--c2.html

| Dσℓℓу a răspuns:

Nu se poate sa il ia altcineva, nici macar cu procura.Nu e vorba ca vede ca nu esti tu in poza, ci trebuie neaparat sa semnezi cand il ridici, trebuie sa fie semnatura ta

| acidelic a răspuns:

Nu, trebuie sa te duci tu si poti merge oricand