| Alex00990 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Ce face Presedintele tarii pana la urma?
Adica stiu ca e reprezentatul statului, ca se ocupa de problemele extere, promulga legi... Dar ce faci mai exact, ce activitati. Daca exista vreun cunoscator ar putea sa spuna cum arata programul unui presedinte.
Multumesc de raspuns!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Activitatile Presedintelui sunt cele in functie de drepturile si atributiile sale prevazute in Constitutie.
Ce face practic si programul il gasesti pe site-ul oficial al presedintiei, https://www.presidency.ro/

Bula
| Bula a răspuns:

Are viata asemanatoare cu directorul general al unei companii, dar compania pe care o conduce este tara.

| Raducons a răspuns:

Eu nu cred ca poate cineva sa iti spuna ce program are presedintele, programul difera si pe langa ce ai spus, mai participa la diferite evenimente cum ar fi inaugurari de intreprinderi in Romania, conferinte de nivel universitar.