| sdfgsdfsvsd a întrebat:

Hei TPU

Cum credeti ca va schimba lumea un al 3-lea razboi mondial?

Ce schimbari credeti ca vor aparea? Pozitive sau negative?

6 răspunsuri:
| tudorvolcano a răspuns:

Depinde la ce tip de război te referi.
Dacă te referi la un război mondial convențional este simplu : vom ajunge ca acum 12.000 de ani în iarnă atomică! Te previn să-ți iei haine reci!
Dacă te referi la război pe orice tip de mijloace, atunci pot să-ți pun că acest război a început de la începutul omenirii și se termină când se termină și cu omenirea. Ne luptăm fiecare pentru interesele noastre, fie morale sau de subzistență, și asta cam creează dușmănie între noi toți.

| AH5 a răspuns:

Eu iti spun sa stai linistit, un razboi dureaza ani de zile sa se produca. Bineinteles ca va avea lucruri pozitive dar si negative cum a fost in toate.

| Carapace a răspuns:

Salutare,
Al III-lea RM ar fi început deja, este un război economic, virtual, unde toată lumea (care isi da acordul) poate fi controlata prin internet și prin alte mijloace de corporații mari și rețele de socializare. Războiul stă și în furtul de informații dintre state, așa numitele scurgeri de informatii cu noutățile arme nucleare etc. Cred că Eintstein a zis asta: "nu știu ce arme vor folosi în al III-lea RM, însă sunt convins că în al IV-lea vor folosi bețe și pietre".

| ChrystianSandu a răspuns (pentru Carapace):

Mda... si eu sunt Mos Craciun

| ChrystianSandu a răspuns (pentru Carapace):

Extrem de pozitive. Ce sa zic. Te durea cand ai tastat intrebarea?

| Salontanul a răspuns (pentru Carapace):

Ai dreptate! Doar ca daca razboiul acesta se termina cu un conflict armat s-ar putea sa nu mai fie cine sa arunce pitrele. Armele au evoluat intra-tata ca nu vor mai ramane oameni.