| Drxx_Alexandru_1999 a întrebat:

Hei TPU de ce dosarul meu penal are nr. Xxxx/P/2017 iar celelalte dosare xxx/x/2010 sau xxxx/xxx/2010 sau xxxxx/3/2010 iar am meu are acel "P"?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dosarele penale se inregistreaza la politie//parchet in anul in care s-a facut plangerea penala si apoi, la instanta, anul cand au fost trimise pentru judecata.
Al tau este din anul 2017 iar celelalte sunt din anii anteriori. P inseamna dosar penal.

| IIIshaneIII a răspuns:

Oooo ce dragut faci colectie de dosare, imi place de tine spor la cat mai multe!

| MichaelKinGzZz a răspuns:

P - Penal
Asta din ce cunosc. Nu m-am aflat in situatia sa si aflu. Plus de asta ca practic nu ar fi nevoie sa ai asa dosar. Dar sa iti pui problema de litera P din acesta

| Drxx_Alexandru_1999 explică:

Celelalte dosare nu sunt ale mele, asta am găsit pe internet, nu fac colecție de dosare și am ajuns aici pentru o prostie, dacă nu mă poți ajuta cu nimic te rog sa te abții!

| Yoggy a răspuns:

Pai, probabil s-au pus toate încercarile posibile si au schimbat o litera, si la mine la buletin scrie ZV in loc de BV