| 33lasuta a întrebat:

Ce este dosarul penal? Ce se întâmpla daca ai dosar penal?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un dosar penal iti este deschis atunci cand ai comis ori esti invinuit ca ai comis o fapta ce constituie infractiune. In acest dosar se face urmarirea penala si, in functie de constatari, dosarul se trimite in judecata sau se claseaza (inceteaza urmarirea penala). Daca este trimis in judecata poti fi condamnat penal sau achitat.

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Devii o valoare! Asta se întâmplă!

Răspuns utilizator avertizat
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Iauite altul, intrebarea asta să o scrii pe Google frate.

| Werrich a răspuns:

Dacă ai dosar penal șeful politiei romane o sa îți acorde protecție și paza la priveghi, vezi Emi Pian.