| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU
Stim cu totii ca inaintea atacurilor de la WTC ( turnurile gemene) in nenumarate filme si desene animate ni s-a aratat acest lucru. De exemplu nu mai stiu in ce film din 1998-99 era o imagine cu un pod pe care scria 11/9 -cautiune! si in fata podului erau turnurile gemene... Si alte sute de mesaje de genul!

Ce nu inteleg este de ce ni sau aratat aceste lucruri? Astea nu trebuiau sa fie secrete... Daca tot a facut statul american asa ceva nu trebuia sa fie strict secret (ca presupun ca v-ati prins ca guvernul american a orchestrat toata treaba)? De ce au postat aceste mesaje,,subliminale,, in filme, seriale, desene? NU ARE NICI UN SENS!
In plus de unde au stiut producatorii filmelor, cine ia obligat sa bage mesajele acelea?

Am observat ca astea is niste lucruri despre care nu se intreaba nimeni si presupun ca nu am sa primesc prea multe raspunsuri care sa ma ajute sa inteleg...

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hai sa lasam la o parte teoriile conspiratiei. Tot ce povestesti tu acolo sunt chestii psihologice care iti vin in minte din simplu motiv ca dupa evenimentele respective faci conexiuni mai usor. Se numeste paranoia.

Fii tu sigur ca daca guvernul punea la cale treburile astea, la sumele colosale cheltuite aveau ei grija sa nu lase urme de indoiala pe care sa le interpreteze ori pusti pe net.

Chestiile astea conspirationiste sunt doar niste idei care ne apar de la oamni cu prea multa imaginatie. Sunt sigur ca tie nu ti a venit asa brusc ideea doar ca ai capatato citind ceva pe undeva.

| dannyel86 a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti spun, dar eu, pana la atac si la prabusirea turnurilor, nici nu le bagam in seama. Ulterior, cu fiecare cadru din serial sau film american in care apareau turnurile, imi fugeau ochii la ele si imi aminteam de atentat (sau ce a fost acolo). Cu atat mai putin eram interesat de mesajele aparute inainte de dezastru. Pot fi o coincidenta, sau poate nu. Nostradamus ar fi prezis evenimentul, dar nu s-a dat o data exacta. Exista multe conspiratii si semne de intrebare. Nu le putem sti pe toate. In office 2003, un anumit stil de scris in care apar 9 si 11 infatiseaza turnurile gemene. Ma intreb daca WTC apare si in versiunea Office 2000 (atunci s-ar demostra, inca o data, ca a fost un plan bine pus la punct). Mie imi pare rau de victime, de pioni. Interesele mondiale ma lasa rece.