| 0NewLife a întrebat:

In ultimul timp m-am documentat despre societatile secrete, illuminati, stapanii din umbra etc. Voi credeti in asa ceva? Adica, ma gandesc ca daca ar fi adevarat nu ar sti toata lumea despre ei...Cat despre mesajele subliminale din melodii, si diferite chestii eu cred ca sunt puse special ca sa faca "rating"(stiu ca nu e cuvantul potrivit dar...) adica sa atraga lumea sa aiba cat mai multe vizionari si sa aiba un profit cat mai mare.
Un caz ar fi desenele animate "Gravity Falls" de pe Disney Channel in care apar chiar foarte multe mesaje subliminale si chiar mi s-a parut dubios... Voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Sunt de parere ca lucrurile nu stau sau n-au stat asa cum am fost invatati sa credem. Intotdeauna exista si o parte nespusa a evenimentelor. Dar de aici si pana la mind-control si indoctrinare e cale lunga.

| neca a răspuns:

Efectele vizuale puse in videoclipurile muzicienilor se afla acolo ca sa creeze contoversa pentru ca oameni vorbesc despre lucrurile controversate

Gravity Falls e un desen despre mister asa ca mise pare normal sa parodieze lucrurile de genul asta. nu cred ca desenul are o semnificatie ascunsa