| maggo7 a întrebat:

Hello! dupa implinirea varstei de 18 ani cum se procedeaza pentru a primi in continuare alocatia?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să CERI de la Secretariat o "Cerere pentru alocaţia de stat" ( http://cnaob.org/docs/burse2013/cerere_alocatie.pdf ).
Îţi trebuie şi o Copie după CI!

"Aceştia trebuie să completeze „Cererea pentru acordarea alocaţiei de stat pentru copii…" şi să o depună la secretariatul şcolii însoţită de copia actului de identitate (şi de extrasul de cont în cazul în care acesta optează pentru plata în cont bancar).
Totodată, plata alocaţiei va fi sistată pe perioada vacanţei de vară şi plata urmând să fie reluată din oficiu la începutul anului şcolar următor pe baza confirmării de către şcoală a continuării studiilor de către tânăr." - SURSA :
http://www.isj.dj.edu.ro/......odules.php

Actele respective le depui la Secretariatul liceului şi aceştia le vor depune mai departe.

Vezi şi actele de la linkul :
...odules.php

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Vorbesti cu secretara si iti explica ea ce trebuie sa faci.
Stai linisti nu e mare lucru.

| Jipa95 a răspuns:

Te duci la secratariatul scolii si iei de acolo o adeverinta si o cerere pentru acordarea alocatiei pe care trebuie sa i le dai dirigintei pentru a scrie pe ele ca frecventezi orele, si sa completezi acea cerere, bineinteles. Dupa care te duci cu ele la primarie pentru a ti le pune intr-un plic, scrie acolo destinatia, dupa care faci o copie dupa buletin si o pui si pe ea in acel plic, dupa care pui plicul la posta si il trimiti cu recomandare. Daca ai mai mult de 20 absente nu mai primesti nimic, sper sa nu ai. Bft

| antimulte a răspuns:

Cerere la scoala, si sa ai buletinul la tine. O sa iti spuna la secretariat ce sa scrii in cerere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la secretariat si acolo o sa primesti un formular : https://isj.educv.ro/......%20ani.pdf

Trebuie completat si depus, cam atat!

bafta!