| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp vine alocatia dupa implinirea varstei de 18 ani?
Vine si din urma?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Alocatia o iei numai daca iti continui studiile.Vine si din urma daca prezinti adeverinta de la scoala!

3 răspunsuri:
| Rrrr a răspuns:

Ar fi bine daca ati sti ca dupa 18 ani se primeste alocatie, daca esti in continuare elev si faci o cerere.
Eu nu aveam nevoie sa fiu contrazisa, ci sa mi se spuna cam in cat timp este primita alocatia.big grin

| Mihaela1964 a răspuns:

Alocatia acordata de stat se primeste pana la varsta de 18 ani.

| NicoDidi14 a răspuns:

Nu mai primesti alocatie daca ai implinit 18.Asa stiu eu (funda?)