| r4d1al a întrebat:

Hello lume!
Am lucrat in Germania pentru 6 luni, iar nu am primit banii de concediu, pe 15 octombrie am primit banii pe ultima luna de munca (septembrie) iar ieri pe 15 noiembrie trebuia sa primesc bani de concediu, am lucrat la firma romana si ma asteptam sa nu ii primies... faza e ca am stat si in preaviz deci ma gandesc ca legat trebuie sa se poata face ceva sa ii recuperez...
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu iti platesc concediul de odihna poti sa-i reclami la ITM din judetul in care are firma romana sediul si apoi, daca tot nu se rezolva, ii poti da in judecata, fiind litigiu de munca este scutit de taxa judiciara de timbru.