| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! Am si eu o intrebare : O prietena de-a mea si-a facut buletinul, de acum, alocatia ii vine pe numele ei sau tot a unui parinte de-a ei? Dau Funda la primul raspuns corect! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si-a facut CI si nu buletin.
Poate primi alocatia personal dac va face o cerere, semnata si de parintele care primea alocatia, la Agentia de Plati si Inspectie Sociala din judetul de domiciliu.

1 răspuns:
| secretlove2014 a răspuns:

Nu conteza pe ce nume ii vine alocatie, postasul ti o aduce acasa si cine se nimereste sa o ia, ala o ia! dar daca fata o sa si faca card o sa si o ia singura nu parinti