| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare. Cadrele didactice au voie sa dea in elevi? Cu o bâtă cam jumatate de metru? Si ce pot face in acest caz? Pentru a impiedica profesorul sa mai loveasca elevii?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Nu, normal ca nu are voie. Spune parintilor tai daca s-a intamplat asa ceva.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa fiti cuminti, sa-i respectati sa nu le scoate-ti peri albi inainte de vreme. In unele cazuri folosirea batei ar fi chiar indicata chiar daca este interzisa orice forma de agresare fizica sau verbala. Ar trebui sa invatati inainte de a pune astfel de intrebari.

| alexalex28 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu e chestia de invatat sau nu. E chestia de bataie. Adica indiferent ca inveti sau nu, nu trebuie sa iti lovesti elevii, nu?
E batran are 60 de ani si daca ne bate, nu ne si motiveaza sa invatam. din contra. Fiindca ne agreseaza nu mai invata nimeni nimic la el la ora

| corbulalbrosu a răspuns (pentru alexalex28):

Este interzisa orice forma de agresare fizica sau verbala. Totusi ma intreb, de ce ar face asa ceva fara motiv.In cazul in care intr-adevar are un comportament violent trebuie reclamat fara discutie.

| Dariusuu a răspuns:

Ce să facă?

Nici să te jignească nu mai are voie. Profa ta e aşa de încuiată la minte?

A uitat că există tribunal, instanţă şi închisoare?

Filmeaz-o şi fă plângere şcoli. Pariez cu oricine de pe acest site că mai mult de 2 săptămâni nu stă în şcoală.

| pufulescu a răspuns:

Prezinta-le parintilor problema si dati in judecata fosila comunista care face asa ceva!

| Țoglă a răspuns:

Învățați.