| anonim_4396 a întrebat:

Http://www.astaeromania.ro/poll/romanii-n-au-valoare/
Ce parere aveti despre acest site? Pe mine unul ma oripilat nu mi vine a crede ca exista un asemenea site aici in Romania! De cine credeti ca a fost creat? Dar daca se nuea altfel si avea o alta tema despre o alta tara s au minoritate de exemplu despre minoritatea maghiarilor din Romania. Un asemea site este o jiginirea la adresa noastra a Romanilor?

7 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

Galamaz baiatule, siteul are, aproape cu toata certitudinea, un rol opus celui aparent. E cel mai probabil un teaser (revealul se va face pe 7 martie) care, lansand, la prima vedere, niste concluzii socante si deranjante, urmareste sa ii determine pe romani sa voteze si sa isi constientizeze calitatile pozitive. Reactia ta si a Denisei e chiar genul de reactie pe care campania doreste sa o provoace. E ca si teaser-ul cu ciocolata Rom care se "americanizase", chipurile, si i-a determinat pe consumatori sa riposteze si sa ceara inapoi "romul" autohton. Si, daca cumva nu ma veti crede, va invit sa urmariti deznodamantul campaniei.

HepHap
| HepHap a răspuns:

Nu am sentimente reale fata de o solidarizare a maghiarilor din Romania. Daca un asemenea site ar aparea, sigur va fi nisat si scris in maghiara, asa ca oricum ies din target happy

Apache
| Apache a răspuns:

Romanii au valoare! dar in dreapta la subiebcte citeam :
romanii nu ascutla muzica buna
romanii nu mai au speranta
romanii nu au viitor
tinerii romani sunt superficiali
romanii nu stiu sa se distreze

adevarat sau fals?

| NoChanceForUs a răspuns:

Dar ce au facut asa grav mai? Intreba chestii si lumea voteaza.Nu au sugerat nimic.Din rezultate am vazut ca 75% votasera ca nu e adevarat, deci ce te plangi?

| Parmalat a răspuns:

Sincer, n-am stiut ce sa votez. Cunosc si lepre si oameni de valoare si nu pot sa-i etichetez pe toti la fel. Probabil adevarul e pe undeva pe la mijloc si asa se intampla cu toate popoarele, nu numai cu romanii.

E un non-sens site-ul respectiv.

| VadTot a răspuns:

HepHap :As dori si eu un sa ia nastere un asemnea site si ce ai mai spus tu pe acolo despre Maghiarii din Romania ce zici?

| Denisa a răspuns:

Unii oameni sunt atat de idioti ca nu au ce face si de la atata timp liber le vin idei tampite, gen crearea acestui site. Intradevar, Romania nu este tocmai tara cu cele mai multe posibilitati, cu cele mai multe valori, dar esti tara noastra, este teritoriul nostru, avem valori care din pacate nu sunt apreciate si difuzate la valoarea lor adevarata dar asta nu inseamna ca nu exista. Sincer, acest site imi provoaca scarba. Mi-e scarba ca printre noi exista oameni atat de prosti si idioti incat sa faca un site "impotriva tarii lor".