| anonim_4396 a întrebat:

Iubiți Romania? Ce părere aveți de țara noastră în general? Eu pot spune că sunt mândru că sunt român și mai ales că avem o urmă de sange de romani (Fostul Imperiu Roman)in noi,pe lângă daci și sunt bucuros că suntem o țară latina.
Ce credeți despre istoria, cultura, poporul și țara noastră numita Romania nume care vine dacă nu știați de la Fostul Imperiu Roman sau de la Roma, nume impus într-o oarecare măsură de puterile străine dar și cu acceptul românilor de atunci.Dar nu asta contează, contează ce simți tu când auzi și trăiești în România și ce părere ai despre țara la modul complet că știm deja că conducerea postdecembristă a dezamăgit mult până acum.Te simți mândru sau macar îți place cultura, istoria, tradițiile și valorile românești? Eu da.

Îți place Romania că țara, loc?
Dar despre istoria României ce părere aveți?
PS:Mie îmi place mult Istoria, Politica (alaturi de medicina) și de aceea vă întreb.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Meh, putea fi mai bine, putea fi mai rau. Nu sunt mandru ca sunt roman, pentru mine nationalismul in orice forma e o prostie.