| Vallutza a întrebat:

Ce parere aveti de ironiile fracenzilor la adresa noastra (a romanilor)? straight face

Răspuns Câştigător
| MariuZ a răspuns:

Din pacate, acea parere nu este facuta in urma unui studiu in salile de clasa reci sau bancile din facultate unde sunt plamadite geniile pe care ni le vor fura ei si altii in viitor.
E facuta in urma a ceea ce vad in Franta in fata bisericilor, la colturile strazii, etc. E adevarul lor. Se pare ca defilam in Europa cu mana intinsa. Imi pare rau ca trebuie sa zic asta/ca e asa, nu sunt mandru, dar asta e.
Francezii au si ei problemele lor specifice, dar pe mine inca nu m-au incurcat cersetorii francezi pe strada cu insistentele lor si nici un francez nu mi-a furat niciodata nimic. Mentionez ca nu am iesit niciodata din Ro (in cazul in care aveti impresia ca am pretentii de om cu "experienta" in Europa).

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Habar nu au ei ce va urmathinking Romanii au un orgoliu direct proportional cu tupeul si cand sunt atacati atat de direct fac uratraised eyebrows
O sa regrete acele 5 minute de celebritate cu varf si indesat "amicii" nostrihappy

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ignoranţă...
Mă refer la sensul acesta de ignoranţă:
IGNORÁNT ~tă (~ți, ~te) și substantival (despre persoane) 1) Care vădește lipsă de cunoștințe sau de practică într-un anumit domeniu; incompetent, necompetent; neștiutor; ignar. 2) Care nu este cult; lipsit de instruire și de cultură elementară; incult. /

| Mr.Playb0y a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji. dupa parerea mea sun niste evoluati mintal.nu ne cunosc. ar trebui sa ne mandrim cu tara noastra.eu nu as pleca de aici nici daca mi sa-r oferii un post de muca sigur la ei, ne creed neevoluati ei etc laughing dar lasatii sa vorbim.si cel mai bine ar fi sa ne vedem de treaba si sa-i lasam sa credea ce vor.pacat ca nu toti credem asta straight face :*