| anonim_4396 a întrebat:

Https://www.antena3.ro/......38458.html
Ce părere aveți de știrea aceasta?
De * ce se insistă așa de mult pe dreptul la avort? E * cumva cererea mare de avorturi?

10 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca ar trebuie sa fie un drept si o alegere.

| goguPatent a răspuns:

Tocmai de aia se insista, că e un drept. Probabil pe tine că bărbat fără responsabilități te doare in c.ur. daca ai fi femeie ar fi alta situația

| anonim_4396 explică (pentru goguPatent):

Sa poti sa omori alte fiinte umane care nu au facut nimic sa merite omorate e un drept absurd.

| goguPatent a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca e cineva pe net care se ofera sa aiba grija de toti copii nedoriti. Nu de alta, dar banuiesc ca asta e intentia ta nu? Sa ai grija de toti, pentru ca altfel ai fi exagerat de crud si nemilos sa militezi la o viata distrusa, la ani de suferinta pentru niste copii nedoriti. Nu ai face asa ceva nu?

| anonim_4396 explică (pentru goguPatent):

Nu e responsabilitatea mea sa am grija de copiii altora.
Vorbesti despre copiii nedoriti de parca ar fi vina lor ca sunt nedoriti si de parca asta ar fi argument sa fie omorati. Nu e. In nicio alta situatie un parinte nu-si poate omori copilul pentru ca nu si-l doreste.

| goguPatent a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal că nu e responsabilitatea ta.

Tu scrii aici pe net că nu ești ok cu avortul că să îți gâdili frumos orgoliu, ești tu împăcat tu tine că nu susții avortul iar după ce închizi calculatorul undeva în lume sute de mii, poate chiar milioane de copii nedoriți se vor chinui o viață, neiubiti, neintegrați, nedoriți, neîngrijiți, abandonați.

Ce pana calului îți pasă ție. Important e că în ipocrizia ta tu ai scris pe net că nu ești de accord. In rest sa se descurce singuri nenorociții, că tu ai alte treburi după ce închizi laptopul. Ipocrizie maxima.

| anonim_4396 explică (pentru goguPatent):

Nu, geniule, nu e ipocrizie sa nu fii de acord cu omorarea cuiva si in acelasi timp sa nu fii dispus sa-l iei acasa pe respectivul om si sa ai grija de el.
Ia explica-mi de cand faptul ca un copil nu e sau e posibil sa nu fie tratat corespunzator de parintii lui e argument pentru omorarea copilului.
Fa putin efort si incearca sa gandesti inainte sa mai spui ceva.

| goguPatent a răspuns (pentru anonim_4396):

Ipocrizie maxima.
Îți gâdili orgoliu fara sa te gândești la viață de chin a unui copil. Ipocrizie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca e firesc sa ai dreptul sa iei singur decizii legate de corpul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca daca ar descrie corect lucrurile si ar insista pe "dreptul femeii de a-si omori copilul" ar suna urat si nu ar mai avea de partea lor multi dintre oamenii nu prea destepti pe care ii au acum.