| anonim_4396 a întrebat:

Https://www.facebook.com/video.php?v=872895419417953

Ce parere aveti de acesti Romani care au vrut sa-si exprime votul si nu au fost lasati sa voteze?
A cui mana a fost? Nu cumva a Plagiatorului?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

De vină sunt organizatorii - guvernul României manevrat acum de Ponta şi PSD, în interesul cărora nu era ca românii de afară (cu excepţia RM) să poată să voteze (majoritatea preferându-l pe Iohannis).

Oamenii au tot dreptul să protesteze.
Au fost călcaţi în picioare. Li s-a furat dreptul lor oferit prin Constituţie, asta după ce au fost chinuiţi şi umiliţi în cozi ore la rând.

http://www.tpu.ro/......de-votare/

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Guvernul cu proasta lui organizare e de vina.Nu s-a mai pomenit in lume ca oameni multi sa vor sa voteze si sa nu poata din motive stupide si de neinteles.Ar trebui sa auzim de niste demisii in acest sens.E rusinos ce s-a intamplat, ca la noi la nimeni.

| Fatamuntilor a răspuns:

Care plagiator. draga?laughing Si de ce ai scris ci litera mare?
Depinde. daca e vorba de romanii din diaspora, eu cred ca e vorba de proasta organizare.

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Plagiator este o noua functie a lui Ponta si ca atare se scrie cu litera mare. Nu e proasta organizare, filmul e filmat de un amic al meu si au asteptat de la ora 4 sa-i primeasca sa voteze.Usile au fost permanent inchise desi era sectie de votare.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

In Romania?
Se prea poate, s-au mai vazut cazuri.

| Doub a răspuns:

Trist. Fiecare ar trebui sa aiba dreptul la vot, indiferent de ora.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Da.Sunt doar doi oameni la sectiile de votare din starinatate care, special pusi atati, nu pot face fata la 5000 de alegatori. Odata ce a sunat ceasul inchiderii urnelor, raman foarte multi care nu au votat.Deigur ca aceasta este smecherie.Ar trebui ca sectiile de votare sa fie deschise pana la o ora tarzie din noapte.sau cel putin sa voteze toti care sunt la rand.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate. Oricum, degeaba. In tara asta nu se va schimba nimic, indiferent cine va iesi. Pacat ca intr-o tara democratica sa nu ai cu cine vota.