| Jabsbskabi a întrebat:

Imi poate spune cineva dacă în urma unei taieri în pădure se pot lua crengile ramase?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pot lua dar numai cu acordul proprietarului padurii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa cei ce spun "da"! Nu ai voie fara aprobare. Si atunci trebuie sa ai dovada. La cat is de rai oameni astazi, te lasa sa iei ce vrei si apoi anunta politia.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu aprobarea propietarului.

| mihai69 a răspuns:

Din pădurile de stat nu ai voie să iei nimic.
Din cele private - ceri voie.

| Catrice a răspuns:

Da

| Lukasssz a răspuns:

Da

| tudorvolcano a răspuns:

Dacă e pădure privată, aveți nevoie de aprobarea propietarului.
Dar de obicei sunt pădurile publice care sunt tăiate.

V-aș recomanda, înafară să luați crengile, să dezumflați și cauciucurile camioanelor care taie copacii vii și tineri, și ne distrug pădurile, de preferat să nu vă vadă nimeni.