| harciog a întrebat:

In 2004 PSD ii numeau la CCR pe domnul Predescu si pe doamna Aspazia Cojocaru. Iata ca un om numit de PSD nu mai voteaza politic ci doar numai dpdv legal mentionind ca;-Nu vreau sa fac puscarie, transmiteti-i domnului Predescu ca n-are decit sa lupte singur.Se mai cunosc citeva argumente care aminteau de puscarie, cele ale lui Rus si al domnului Dobre.Deci pina la urma, acceptam ca acolo sus este vorba de fapt de a unui grup infractional?

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Mda, un om numit de PSD nu mai voteaza politic, in timp ce toti cei cinci numiti de Base (direct sau prin oamenii lui) o fac...
Adevarul e ca nu acum s-a gresit, cand s-a validat referendumul, ci cand s-a stabilit obligativitatea cvorumului.
Validat sau nu, referendumul a fost o mare infrangere pentru Base, care a candidat singur si a iesit al doilea.

| Arthur a răspuns:

Un lucru demn de laudă delimitarea de grupul infracţional organizat. Legat de referendum lucrurile erau clare pentru toată lumea, cu tot furtul masiv cu turism electoral cu " ia votul şi dă o bere! ", fără camere de luat vederi, cu un singur observator din partea PDL, fără liste suplimentare, cu secţii de vot improvizate de la barul din colţ la sufrageria lui nea Costică, cu mii de urne mobile, cu prezenţe la vot de 500 % la Cuca Măcăii şi în altă parte etc. nu s-a întrunit acel 50% plus unul.
Primul pas l-a făcut ardeleanul Rus iar acum doamna Aspazia Cojocaru dă dovadă de demnitate ceea ce îmi mai dă o speranţă legată de viitorul acestei naţii. Bănuiesc că sunt mult mai mulţi asemenea oameni şi în timp se va cerne adevărul de minciună iar impostura de reala valoare.

| Hombre a răspuns:

Parca e prima "curva" politica care tradeaza, Cu toate ca sunt anti-Basescu pana la urma foarte bine ca s-a inatmplat asa ceva, poate pe viitor romanii vor fi mai vigilenti si va vota cu propia constiinta si nu pe mici si bere. Poate si politicieni a invatat ceva, sa depolitizeze CCR si toate institutiile statului, altfel avem mereu aceleasi probleme. A inviat Arthur Ignore, in ultimul timp era ud de frica ca deznodanmantul CCR sa nu fie invers si "lovitura de stat si rusii imbibati in vodca sa nu cucereasca Romania, ai scapat Arthur rege, troneaza in liniste acum prapaditule. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnul bursuc, eu sunt absolut bucuros pentru toata tevatura asta, din ultimele luni, desi nu-mi pasa de scopurile ei... De ce?
Pentru ca este PRIMA oara din istoria romaneasca postbelica, cand un ministru sau un parlamentar NU face o hotie in Romania, de frica puscariei... daca pricepi unde bat!
Ne-a luat vreo 70 de ani, dar, ca oameni simpli, supusi legilor tarii, am invins!

| bestialu96 a răspuns:

Ce declarat Rus ca era supus unor presiuni politice se referea la presiunea lui Basescu.Aspazia Cojocaru a înclinat balanţa la CCR în favoarea lui Traian Băsescu. Judecătorul Predescu: "Am luptat şi noi cât am putut"
PDL la randul sau este un grup infractional.

| bestialu96 a răspuns:

Azu votat pentru validarea referendumului: Ion Predescu, Acsinte Gaspar, Tudorel Toader (toţi trei din tabăra USL).

Au votat pentru invalidarea referendumului: Augustin Zegrean (preşedinte), Petre Lăzăroiu, Mircea Ştefan Minea, Iulia Antoanella Motoc (din tabăra PDL-Băsescu) Puskás Valentin Zoltán (prpous de UDMR) şi Aspazia Cojocaru (propusă de PSD în CCR).

Mai vrei altceva?

| JungleHell a răspuns (pentru bestialu96):

Conform deciziei se aplica urmatoarele: Antonescu DIRECT ACASA ca asa a facut pariu cu Basescu, si marinarul inapoi la Carma Cotroceni. Ce altceva sa mai vrea?