| Gonzzales a întrebat:

Am pfa din 2005 nu am platit pentru pensie nimic, doar impozit si sanatate, am fost la casa de pensi i sa fac contract de acum inainte si mi-auspus ca trebuie sa platesc din urma cu penalizari si nu mi-au dat alte informatii ca pe ei nu-i intereseaza.ce safac, unde sa ma lamuresc si cine imi poate spune de ce sa platesc 8000de ron si eu poate nici nu ajung la pensie? deci se plateste retroactiv sau din data de cand fac contractul? venitul estimat este14300/2012,pe decizia de impunere nu e specificat nimic de pensie
.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei pensie, du-te si plateste, e obligatoriu, au dreptate, asta este legea, chit ca esti de acord sau nu, ca-ti place sau nu...