| secretlove2014 a întrebat:

In anul 2006 tatal meu s-a dus sa faca o autorizatie de a putea lucra ca tampar si cand s a dus m a trecut si pe mine pe autorizatie ca asociat(dar eu totusi n am semnat nimic doar el)si cand s a dus sa inchida autorizatia cei deacolo nu au vrut sa i dea certificat de radiere si pentru mine(ca cica fac ei puscarie)acum dupa atatia ani primesc o somatie precum ca am de platit la CNAS ca am fost asociat cu tata,da eu in tot timpul asta nu m a intresat situatia pentru ca nu am semnat nimic,si plus nu am declarat venituri si sa nu mai zica ca tot de atunci am plecat din tara,e posibil sa l fi lasat aia pe tata sa semneze in locul meu? si din cauza asta sa platesc, plus ca pe autorizatie mai scrie ca e asociatie familiala cu tatal meu titular si eu ascociat? ce pot sa fac as putea da in judecata sau trebuie sa platesc? cand m am dus sa mia arate cum au calculat la CNAS imi spun ca dosarul meu nu l gasesec nicaieri, AJUTOR.........SI totusi am de platit ca imi cresc majorari si accesori sanatate

Răspuns Câştigător
| manuel72 a răspuns:

Tatal tau sa-si ia toate actele cu care a platit declaratiile de venit, fiind asociatie familiara cred ca, contabilul l-a pus sa plateasca si pentru tine cu siguranta.Cel mai bine mergeti la contabil impreuna, vedeti ce ati platit si ce nu, luati contabilul de manuta si mergeti impreuna la institutiile competente si rezolvati treaba.