Întrebare recomandată | Stefanitzaaaa a întrebat:

In cat timp te inregistreaza in baza de date din ziua in care ai fost admis la oras big grin?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti foarte clar, ai reusit la examenul teoretic sau si la cel practic?
La cel teoretic te inregistreaza imediat, la cel practic depinde de cat de aglomerat este examinatorul, se poate in aceeasi zi sau cel tarziu in ziua urmatoare(prima zi lucratoare).
Oricum, daca nu ceri si nu primesti dovada de circulatie nu te harnici sa conduci pana nu primesti permisul, o sa-l primesti in cca 7-10 zile.

| mgtow a răspuns:

In 2 - 3 zile ai permisul acasa pentru ca atat mi-a durat sa imi vina dupa ce am trecut la C si CE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stiu, eu dovada o aveam a 2 a zi si permisul in 7 zile...

| QuickShifter a răspuns:

In cateva ore / a doua zi poti sa ceri dovada de la rutiera, permisul iti vine acasa in 5 zile. daca vrei sa conduci fara, iti asumi riscul ca cel de la ghiseu sa se miste mai greu si sa nu figurezi inca in calculator. caz in care... de fapt, tinand cont ca doar ce ai luat examenul stii diferenta intre contraventii si infractiuni happy

| Stefanitzaaaa explică (pentru QuickShifter):

Da dar maine fac 3 zile de cand am luat si proba practica ar trebui sa fiu in baza de date, nu? Multumesc

| Ioandelasal a răspuns (pentru Stefanitzaaaa):

Sigur ca esti in baza de date, dar dureaza un pic pana confectioneaza permisul si ti-l trimit.