| fictionperson a întrebat:

Cat timp se afla inregistrati clientii unui magazin in baza lor de date?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca este inregsitrare: nume, prenume, adresa...pentru totdeauna, odata intrata acolo, ramai in baza lor de date pe veci.

3 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Daca te referi la o înregistrare video, aproximativ o luna-doua.

| fictionperson explică:

Ma refer la inregistrarea datelor personale ale clientilor in bazele de date ale unui magazin!

| mihai69 a răspuns (pentru fictionperson):

Contrar celor spuse de tanti căreia i-ai acordat funda pentru răspunsul cel mai bun (?!?), te poți adresa firmei care deține înregistrările datelor tale personale și să le soliciți ștergerea ta din baza lor de date; ei sunt obligați de lege să se conformeze. (art. 15 din Legea 677/2001).
În plus, durata de stocare nu trebuie să depășească timpul necesar efectuării studiilor pentru care a fost nevoie de culegerea acelor date. (art. 6 din aceeași lege).

http://www.dataprotection.ro/servlet/ViewDocument?id=35

Felicitări.

http://www.youtube.com/watch?v=y-kONKk40f4