| ciprian222223 a întrebat:

In cazul in care, eu vorbind cu iubita mea, si tatal ei ii lua tlf din mana si incepe a imi vorbi cu un limbaj foarte vulgar si repetate amenintari legate de venirea politiei la mine acasa, neavand o adresa, ceva, doar nr meu de tlf, are ce sa imi faca mie politia, ne cunoastem de doua zile, nu au existat incidente cu tenta sexuala sau lovire sau abuz verbal

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are ce sa-ti faca politia, n-ai savarsit nici o infractiune sau contraventie.

| alin131 a răspuns:

Tatal ei este protectiv fata te fata lui petru ca este fata fiica lui si in ziua de azi trebuie sa stai ca parinte cu ochii pe copil. mai ales daca ai fata...

Intre tine si ea exista o diferenta mare de varsta probabil sau abia a facut majoratul ea si tocmai parintele ei nu vrea sa o lase sa profite oricine de ea. (asa este gandirea unui parinte pentru ca vezi ce se intampla zilnic la tv...)

In general parintii stiu ce este mai bine pentru copil, dar nu pot sa te judec nici pe tine, nu stiu de ce era asa nervos pe tine tatal ei...

| yustme a răspuns:

Nu are ce sa iti facă stai liniștit. Asa sunt părintii foarte protectori mai ales când vine vorba de fete. Crede-mă am 3 fete e greu sa iti vezi copilu într-o relație. Simt ca îl pierzi. Încearcă să îl înțelegi pe tatăl ei.