| Ciprian_Buha_1990 a întrebat:

In cazul in care o familie s-a mutat in alta locuinta decat in ceain care copii si-au petrecut copilaria, unul dintre copii ( 2 frati) s-a mutat iar celalat a ramas cu parinti a doua casa(in care traies 1 dintre frati cu parinti) este considerata tot casa parinteasca?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Casa parinteasca este cea in care au locuit/locuiesc parintii, indiferent ca apoi s-au mutat.

| Ciprian_Buha_1990 explică (pentru Ioandelasal):

Deci casa actuala(in care locuies parinti), indiferent unde locuiesc copii (impreuna cu parinti sau nu)

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ciprian_Buha_1990):

Da, asa este.