| Anaa939839393 a întrebat:

In ce consta relatia dintre o firma si o societate de asigurare!?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de contractul incheiat intre respectivele firme, fiecare va avea drepturile si obligatiile corelative prevazute in contract.
Daca este vorba de un contract de asigurare atunci, in principal, firma de asigurare se obliga sa plateasca o anumita suma daca intervin situatiile/evenimentele asigurate iar beneficiara asigurarii sa plateasca primele de asigurare convenite.

1 răspuns:
| gigite a răspuns:

Relatia dintre o firma si o societate de asigurare consta in clauzele contractuale stabilite intre parti.