| Leaderrr a întrebat:

In ce directie se indreapta Romania a anilor 2012?

7 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Romania anilor 2012?
Hmm, sigur in directia asta:
http://www.youtube.com/watch?v=uB3yxtst7p0&feature=player_embedded#!
Totul e sa-l gasim, naibii, pe tipul de la Cablu!

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Da, așa tipul de la Cablu ne-ar trebui și nouă...
Poate ne-ar scăpa și de buruiene și tonci, politicieni incompetenți, manele și crize economice.

Genial filmuleț!

| Leocerba a răspuns (pentru NOname):

Noname, si daca nu-l gasim pe Tipul de la Cablu, putem incerca si The Cable Guy, ai vazut filmul?

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

La ce noroc are România în ultimul timp, probabil numai din ăsta o să și primim.

Nu mai bine ne-am muta pe Lună?

| skif2skif a răspuns:

Romania anilor 2012 hmm...desi e greu de crezut,pentru Romania panta de cadere nu este atat de abrupta. Daca stam sa ne comparam cu grecii,italienii, ungurii, care sufera mult mai vizibil decat noi.La urma urmei doar nu or suferii ei si pe noi ne-or lasa sa ne lafaim...nu?

| mno1389 a răspuns:

Nu de putine ori ai incercat sau ti-ai dorit sa schimbi ceva in Romania. Cu singuranta te-ai revoltat in nenumarate randuri impotriva politicienilor, si ti-ai spus ca daca ai avea puterea, ai incerca sa schimbi ceva. Ei bine a venit momentul schimbarii, alturate comunitatii romanesti din eRepublik si rescrie vitorul. Romania are nevoie de tine pentru a creste. http://www.erepublik.com/ro/referrer/OanaNicoleta este cel mai mare simulator social construit vreo data. Alturate unei comunitati de peste 11000 de romani din toata lumea. Noi costruim viitorul, vrei sa faci parte si tu din el?

| OaiaaNebuna a răspuns:

Din punctul meu de vedere toata aceasta informatie cum ca anul 2012 va fi catastrofal este o aberatie. Minune! Romania este singura tara care va supravietui impactului si asta a fost prezis chiar de cei care au afirmat Sfarsitul Lumii. Cercetatorii spun ca Romania este cea mai pura tara si ca Bucurestiul va fi centrul de greutate al Pamantului. "Noul Ierusalim", se preconizeaza ca populatia romaneasca va supravietui impactului si isi va dezvolta un alt caractrer pe bazaz bunatii sufletesti.Romania va fi un focar al oamenilor dedicati sufletului.Banul nu va mai avea absolut nici o valuare.Virtutile oamenilor din viitor vor fi sufletesti:bunatate, daruire, intelepciune, loialitate...e.t.c. Sper ca te-am ajutat big grin