| anonim_4396 a întrebat:

În ce țară este traiul mai rău Cuba, Venezuela sau Coreea de Nord? Sau ce ni se spune la știri este exagerat și nu chiar așa cum zic ei?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nimic exagerat. toate cele 3 tari au problemele lor.
macar un Cuba si Venezuela ai o oarece libertate.

| johnnny123 a răspuns:

În Coreea de Nord ai obligația ca în cazul unui dezastru să salvezi mai întâi portretul dictatorului din casă și abia apoi, dacă mai ai timp, să-ți salvezi familia.

Cu alte cuvinte, viața familiei tale este mai puțin importantă decât portretul lui Kim Jong Un.

Asta ar trebui să-ți spună tot ce ai nevoie să știi despre viața în Coreea de Nord.

| ReddY25 a răspuns:

Din capul locului, Coreea de Nord

| StoicAnalysis a răspuns:

In Cuba sau Venezuela te mai descurci cumva daca adopti o atitudine potrivita, dar in Coreea de Nord... deja viata ta depinde 100% de dictator. Nu mai ai vise, viata sociala sanatoasa, divertisment, loc de munca placut, etc...

| 1234568807 a răspuns:

Eu zic ca in coreea de nord

| EestiSodalane a răspuns:

Clar in Coreea de Nord. Si in Venezuela e destul de rau. În Cuba e așa și așa

| Standt a răspuns:

Romania!
Denominarea s-a facut fiindca inflatia era (si este) prea mare. Mai mare chiar decat s-a spus despre Venezuela. Dar nu s-a recunoscut ca sa nu iasa lumea in strada.

| goguPatent a răspuns (pentru Standt):

Stii sa ne spui ce cote de inflatie a avut Venezuela si Romania in ultimii 30 ani si sa ne faci o medie?

| ayannn a răspuns:

Vaslui