| Ichigo a întrebat:

In contextul protestelor si al oamenilor ce-si varsa nervii in comentarii online. Cat de posibil e ca DIICOT sa iti faca dosar penal pentru instigare publica atunci cand scrii chestii de genul "sper sa foloseasca armele furate impotriva lor", "cei din jandarmerie trebuie spanzurati pentru gazarea populariei", "la urmatorul protest luati si voi ceva ca astia ne omoara", "da chiar nu mai exista eroi nationali care sa puna jandarmeria si pe corupti la punct?". Intreb deoarece mi se pare pueril atata rost cat n-ai vreo influenta si comment-ul tau se pierde in marea de commenturi de pe postarile site-urilor de stiri. In plus, am zis si eu niste chestii la nervi pe care le-am sters in 5-10 min. dar cica a facut unu ss si ma raporteaza la DIICOT. Nu stiu ce sa zic insa profilul lui mi se parea fake. 0 postari, 0 poze. Arata ca un postac psd deci nu stiu ce sa cred acum.

4 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Sunt nspe mii de oameni care lasa comentarii aberante pe FB, mai ales acum, crezi ca are cineva timp de ei? Raporteaza-i contul daca pare fals, am inchis si eu azi cateva

| Ichigo explică (pentru Dalmore):

I-am dat block. Insa chiar nu cred ca vorbea serios. Daca ma duc in commenturi la Digi acum, in 10 minute scot cel putin 50 de raportari pe insultarea in public si instigarea la violenta, sa fim seriosi...

Si asta la Digi, nici nu ma gandesc la propagandisti gen Antena 3 sau RTV

| Dalmore a răspuns (pentru Ichigo):

Normal ca nu vorbea serios, isi batea joc de tine, ca te-a vazut mai nervos.

| asdf2kpower a răspuns:

Nu te mai căca atât pe tine. Ăia nu au reușit să găsească pe ăia de au furat armele de la jandarmi, iar tu crezi că vor sta să se ocupe de unu care a comentat și el pe FB. Au luat la review-uri & rating-uri nașpa în prostie în ultima perioadă, primind doar report la FB (hmmm. frustrați... hmmm) lumea, nicidecum amendă sau pușcărie.