| Mara6392 a întrebat:

Țin minte că anul trecut am depus o cerere de prelungire a alocației (sunt clasa a 12a și am deja 18 ani) și vara asta s-a oprit să îmi vina alocația. Dacă mi s-a oprit să îmi vină alocația atunci trebuie să fac din nou acea cerere pentru alocație pentru că eu nu am terminat liveul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa faci o noua cerere, exact ca prima data, la care anexezi adeverinta de la liceu si soliciti si alocatia restanta si o vei primi.
AJPIS nu are de unde sti ca tu vei urma cl. a XII-a, de aceea trebuie sa faci o noua cerere.

| Hyperion7 a răspuns:

Da,trebuie sa depui din nou cerere

| Marius22222222222 a răspuns:

Da

| AAme23 a răspuns:

Faci din nou cererea asa cum ai facut o si pe cealalta, te prezinti cu ea la secretariat, iar ei vor trimite mai departe.Prin sept, oct cam asa, cel putin asa am patit eu si alti colegi, o sa iti vina alocatia pe 6 luni, pe toate lunile in care nu ai avut.