| poxiuwq a întrebat:

In momentul actual nu sunt asigurat medical si imi trebuie asigurarea acum, este vreo posibilitate sa ma asigur medical pentru 2 luni pana cand incepe facultatea?

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Nu trebuie o perioada minima. Mergi sa iti scoti o adeverinta ca nu esti angajat si mai apoi platesti din mana taxele de sanatate raportate la salariul minim din Romania. Apoi mergi si depui dovada la casa de asig de sanatate de pe raza judetului unde apartii. ulterior faci si a doua luna la fel..doar plata.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este posibil, incheind un contract de asigurare cu Casa de Asigurari ociale de Sanatate din judetul tau.

| poxiuwq explică (pentru Ioandelasal):

Stiam ca acel contract merge incheiat doar pe un an, merge si pe doua luni?

| Ioandelasal a răspuns (pentru poxiuwq):

Acel contract il inchei pe ce perioada vrei tu.
P.S. Chiar crezi ca raspunsul premiat este corect?