| Girly97 a întrebat:

In toate fabricile salariatii sunt perchezitionati corporal de catre agentii de paza de fiecare data cand doresc sa iasa din depozit desi majoritatea s-au angajat pentru a castiga un venit si nu pentru a fura?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O fi cum spui dar sunt si unii carora li se lipeste cate ceva de maini.

| Furnicuta000 a răspuns:

Sunt foarte multi care fura si asta din cauza ca paznicii inchid ochii, ii perchezitioneaza dar nu mereu.
Stiu pe cineva care lucreaza la o fabrica de ciocolata si de mult timp pleaca de la serviciu cu niste tablete.
Mai stiu pe cineva care lucra la o fabrica sau depozit (nu mai stiu sigur) de incaltaminte sport, a furat de vreo 2 ori si i-au facut dosar penal.
Mai bine nu risti, nici macar pentru o bomboana

| Girly97 explică (pentru Furnicuta000):

Dar eu nu am nicio intenție de a fura, ci să muncesc pentru un venit!

| goguPatent a răspuns (pentru Girly97):

Si crezi ca scrie asta undeva? Patronii trebuie sa isi protejeze bunurile mai ales cand sunt zeci de oameni care trec pragul unei fabrici.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Girly97):

Tu nu ai nicio intentie de a fura, dar ei nu stiu intentiile tale si se asigură, iar tu daca nu ai nimic de ascuns nu vad care este problema ca doar nu te dezbraca in pielea goală, ei controleaza geanta si buzunarele hainelor sa vada daca nu ai furat.

| JicaContra a răspuns:

Mai ales daca esti femeie, dar nu numai trebuie sa fii perchezitionat(a) de o persoana de acelasi sex
altfel poti sa depui plangere penala si agentului de paza care te-a perchezitionat si angajatorului, pentru hartuire sexuala, atingeri zone intime, etc.
si daca e de acelasi sex poti sa depui plangere, mai greu, dar poti, si sa dovedeasca politistii ca nu e gay sau bi

si, apropo, daca un numar semnificativ din angajati depun plangeri in acelasi timp, o sa iasa scantei... RAU

eu nu as sta la un job la care sun perchezitionat zilnic, inteleg in aeroporturi, unde e si pentru siguranta mea, dar zilnic, imi scade respectul de sine serios

si ultima idee, daca pe angajator CHIAR IL MANANCA, poate sa cumpere aparatele noi de scanare, care reusesc sa detecteze si daca ce furi ai bagat intr-o cavitate corporala, insa si alea 1. costa foarte mult 2. poti depune plangere ca esti iradiata in fiecare zi

si, ultima idee, cei care fura pot gasi metode alternative, de la scos produsele prin vreo gaura in gardul din spate, la pura mituire a gardienilor care perchezitioneaza

| Panamax a răspuns:

Nu mi se pare normal sa fii perchezionata si in niciun caz de analfabetii de la paza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Panamax):

Angajatii de la paza, sunt oameni care muncesc pentru un venit si isi fac datoria conform fisa postului, munca nu este rusinoasa deloc, nici daca esti ingrijitor si speli pe jos nici daca esti savant care despici atomul, schimba-ti atitudinea de printesa ca nu este normal sa te uiti de sus la oamenii care muncesc.

atitudina de eu am pus coada la pruna si sunt mai destept e peste tot, nu e in regula sa o mai promovam ca popor.

iar referitor la intrebarea cu perchezitia, daca asa sunt regulile interne asa se procedeaza, din pacate sunt oameni care fura motorina din trenurile pe care le conduc, sau camionagii la privat care golesc rezervoarele si vand motorina mai ieftin ca la benzinarii sa faca profit, si multe alte exemple, o atitudine care s-a transmis din comunism prin parinti cand se fura de la stat pentru ca statul nu punea la dispozitia cetatenilor prin magazine de desfacere produsele necesare dar existau in intreprinderile de stat si oamenii mergeau cu plasa plina acasa, nici nu e de mirare ca a falimentat comunismul.

| Panamax a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai informeaza-te.Nu oricine are dreptul sa te perchezitioneze.
Cat despre persoanele care sunt paznici ramane cum am stabilit.