| anonim_4396 a întrebat:

In urma unui partaj succesoral mi s-a calculat un impozit de 790 lei avand valoarea masei succesorale de 12625 iar la fratilor mei li s-au impus 120 lei - in cazul lor calculul s-a facut la administratiile fiscale unde locuiesc, respectiv : Bucuresti, Bistrita si Piatra Neamt. Iar mie in Tg. Neamt, unde este si terenul, mi sa impus mult mai mult [790lei]
Daca valoarea masei succesorale este identica pentru fiecare, ma intreb - este corect ce fac doamnele de la adm. fiscala Tg.Neamt?

1 răspuns:
mihaicd
| mihaicd a răspuns:

Intrebarea ta este destul de specifica si necesita un raspuns de specialitate, pe care este posibil sa nu il gasesti aici.
Incearca pe un site frecventat de persoane din domeniu, cum ar fi www.avocatnet.ro