| LanguageMaster a întrebat:

Interdicțiile și incompatibilitățile impuse magistraților dispar după pensionare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Interdictiile si incompatibilitati sunt doar pentru magistrati, atata timp cat isi exercita profesia. Dupa pensionare acestea nu li se mai aplica.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai da, ca nu se mai aplica daca nu mai lucreaza ca magistrati. Si un polist isi poate face firma pe numele lui daca se pensioneaza sau demisioneaza si nu ii face nimeni nimic.

| Werrich a răspuns:

Nu, se duce cu interdicțiile în sicriu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai interdictiile si incompatibilitatile sunt pentru calitatea de magistrat nu pentru persoana magistratului lol