HepHap
| HepHap a întrebat:

Intrebare pe Realitatea TV, la Sinteza zilei, adresata acum 5 minute, lui Crin Antonescu:

Domnule Crin Antonescu, dupa confruntarea de aseara, nu va pare rau ca v-ati aliat cu domnul Geoana?

Ce parere aveti? Oare ii pare acum rau?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Poate schimba tabara in orice moment. Reamintesc, politicienii nu au onoare, demnitate, principii, bun-simt...

10 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Pentru serviciile sale si-a tras sigur rasplata. Dupa atitudinea pe care a avut-o, dupa bascalia pe care o facea in spate sigur ii e paralel cine iese presedinte. Eventual daca iese Geoana va mai avea ceva firmituri. Imaginea lui si a lui Dinescu imi aduc aminte de doi handi* fosti colegi care faceau misto indiferent de moment, de ora,'locuind' in aceeasi banca din spatele clasei. Nu aveau nici o durere indiferent de ce se intampla. Aveau mereu ceva de comentat, ceva de ras.

HepHap
| HepHap explică:

@TigergeridAlan

A fost foarte grav. Realitatea Tv e foarte agresiva cu prestatia lui Geoana de aseara, vizita de miercuri la Vantu si declaratiile de astazi, 3 gloante pe care domnul Geoana si le-a tras singur. Uita-te si tu pe Realitatea, parca pana acum va placea. Numai ca, la ce gafe a comis Geoana, nici ei nu mai pot sa le acopere.

| AvalohAlyn a răspuns:

De ce sa ii para rau? Crezi ca asa se rup aliantele? Ce a fost asa grav in confruntarea de aseara? Astept sa-mi zici.

| Linda a răspuns:

Eu consider ca Geoana si Antonescu au gresit atunci cand au depus motiune pentru respingerea legilor care ar fi dus la un nivel crescut de reforma a Romaniei. Acum bine face ca merge cu el pana dupa alegeri. Dupa mine s-ar strica sa fie vot uninominal in doua tururi votat prin referendum si dupa aceea alegeri anticipate. Deocamdata problemea principala este ca partidele au puteri prea mari si nu le pasa niciunuia aproape deloc de cetateni.

| 31957319 a răspuns:

El daca nu se alia cu geoana, Avea o sansa data viitoare.
Caci era o persoana credibila.
Sigur regreta.
Iar daca se schimba iar tabara, numele lui va fi egal cu zero, de fapt este deja.

| clauss a răspuns:

Cel mai mare tradator, imi pare rau de el, nimeni n-o sa mai aiba incredere in el, orice ar face, mie unul nu-mi mai imspira incredere

| daminushh a răspuns:

Nu prea cred. dupa confruntarea de aseara.domnul Crin Antonescu a precizat ziaristilor si invitatilor de pe Antena 3 ca : "mi-am dat cuvantul ca am sa il ajut pe Mircea Geoana nu numai cu alegerile ci si in ajutorul tarii". Nu e exact citatul. dar a spus ca o sa il ajute pe tot mandatul de presedinte.Asa sa ne ajute Dumnezeu! A da, daca as avea 18 ani, l`as alege pe Geoanabatting eyelashes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii pare rau chiar daca iese Basescu. Geoana, Crin Antonescu si Johannis nu o sa lase la guvernare marionetele lui Base' si atunci probabil o sa continuam sa avem o criza politica costisituare din cauza egoismului lui Basescu care mereu face ce vrea. Basescu ar putea dizolva Parlamentul începând cu 7 decembrie.
Dar nu va mai stresati ca iasa Geoana presedinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nici vorba...
Are acum un aliat mai de nadejde: Prof. Dr. Ing. Dan Voiculescu

| DeeaPustoaica a răspuns:

A luat o decizie buna! Nu avea alta optiune! Toti il acuzati ca de ce cu comunistul de Geoana? Pai ca sa il dea jos pe base. Si mai ales, daca PD-u tot ataca PBL-u si de cate ori nu l-a atacat... oamenii aia nu mai merita respect!
Ma opresc aici din jigniri... dar decat cu base totusi mai bine cu geoana ca macar el nu e chiar asa mare porc. Scuzati-mi expresia dar ma abtin foarte bine! Asta este parerea mea si este foarte corecta! DESCHIDETI OCHII!
Nu vreau sa fiu intelesa gresit...multumesc.