HepHap
| HepHap a întrebat:

Http://www.realitatea.net/......90428.html

Ce parere aveti despre concluziile lui Robert Turcescu, moderatorul confruntarii de aseara, care a recunoscut ca Basescu i-a fost superior lui Geoana, acesta din urma dovedind ca, fara sprijinul lui Crin Antonescu, nu este capabil sa faca fata unei asemenea confruntari?

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Chiar trebuie sa analizam concluziile unui moderator de televiziune? Dar daca tot ai lansat provocarea, sigur ca fara sprijinul lui Crin Antonescu, Geoana nu numai ca nu ar fi facut fata confruntarii, chiar ar fi pierdut alegerile. Insa ARE sprijinul lui Crin Antonescu, deci problema ramane la nivel de fantezie.

| Arthur a răspuns:

Este o apreciere corecta, dar pentru mine nu e o noutate.PSD-ul daca vroia sa castige dupa mine ar fi castigat mult daca l-ar fi scos in fata pe Cristian Diaconescu, un tip care nici nu stiu cum sa ratacit in PSD.Vedeti cum reuseste Iliescu sa ii deformeze pe toti? La externe Geoana facea impresie buna, chiar foarte buna si acolo ar fi trebuit sa ramana daca ar fi avut inteligenta sa refuze celelalte obtiuni.

| Flav a răspuns:

@cami- nu uita ca si-a facut si crucea la urma. Probabil, a spus si crezul in gand.rolling on the floor

HepHap
| HepHap explică:

@ regis

Ai dreptate. Geoana e perfect ca sef de stat intr-o republica semiprezidentiala, asa cum PSD-ul chiar isi doreste sa fie Romania: logic, Geoana e doar jumatate de presedinte. Cealalta va fi Crin, fratele sau siamez, de care nu se poate dezlipi nici la baie.

cami
| cami a răspuns:

Mie imi placea cum jura Geoana pe Biblie : "Jur (ridica mana) pe Biblie (iar ridica mana) ca daca voi iesi presedinte nu voi promite niciun avantaj de influenta (iar ridica mana) celor mentionati " Hai ne lasi laughing

cami
| cami a răspuns:

@Flav, cre'ca-si zicea : "Doamne, nu ma pedespsii prea tare ca mint in halul asta!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macar daca ar vedea si romanii sau,, unii'' romani acest lucru.Insa dupa cum am observat aici pe TPU, unii inca nu au puterea de a discerne singuri si logic...au vazut un alt film.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TUrcescu lucreaza pentru vantur. dar tot a recunoscut ca basescu e mai bun.
Tragetzi voi concluzia d aicihappy